Pies Dog Niemiecki – charakter

Te piękne i sympatyczne psy wymagają dobrego szkolenia. Nie łudźmy się – nie są tak pojętne jak boksery lub owczarki, ale i w ich przypadku można osiągnąć dobre rezultaty. Dogi są z reguły trochę kapryśne i zbyt samodzielne. Na początku powinny być nauczone, kto jest przywódcą stada i kto rządzi w domu. Wbrew pozorom – psy lubią znać swoje miejsce i wiedzieć, czego się od nich wymaga. Dog niemiecki jest psem dużym i z tego powodu tak ważne jest właściwe ułożenie.

Trudno sobie przecież wyobrazić siedemdziesięciokilogramowego psa, który ciągnie właściciela na smyczy i robi to, co chce. Pamiętajmy i o tym, że te psy są dość spokojne w pomieszczeniach, ale dość swobodne na zewnątrz. Lubią się bawić, biegać – w końcu takie było ich pierwotne przeznaczenie; miały pomagać w polowaniach. Ich rola się zmieniła, ale charakter pozostał niezmieniony. Psy te po prostu są bardzo aktywne i na przykład sprawdzają się podczas bardzo długich spacerów albo naszego porannego joggingu. Zdecydowanie bardziej mu służy długi, intensywny wysiłek.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

One thought on “Pies Dog Niemiecki – charakter

  1. Bardzo energiczny, zwinny, sprytny, mądry, inteligentny, przyjazny dla ludzi. Można z nim wręcz konie kraść. Potrafi zagonić ciężką zwierzynę w kryjówkę. Bardzo szybko nawiązaliśmy wspólny język. Często wybieram się z nim do lasu, przynajmniej dwa razy w tygodniu. Pozdrowienia dla wszystkich!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *