Pies Rottweiler – usposobienie

A więc mamy już dużego i pięknego rottweilera. Rottweiler wymaga dobrze zbudowanej diety i stałych pór podawania posiłku. Przy komponowaniu diety dla naszego psa należy brać pod uwagę jego budowę i fizjologię. Przyjmuje się, że w diecie dorosłego psa muszą wystąpić wszystkie składniki odżywcze w następujących dawkach. Białko do 250g, węglowodany do 500g, tłuszcze i jarzyny do 75g, do tego witaminy, woda, mieszanki mineralne.

Dorosłego rottweilera karmimy dwa razy dziennie, z czego posiłki powinny wynosić orientacyjnie około 1 kilograma. Młodego pieska, do czterech miesięcy karmimy porcjami czterokrotnie. Podobnie, jak w przypadku innych ras, młodym psom podajemy surową, tartą marchew, dla pobudzenia systemu trawiennego. D posiłku możemy dorzucić gotowany makaron, surowe mięso (ale z wyjątkiem podrobów, wędlin, drobiu, mięsa wieprzowego), tłuszcze i witaminy. Nie da się określić jednej diety i jej orientacyjnej ilości, gdyż każdy pies jest indywidualnym stworzeniem. Należy więc obserwować swojego pupila, jego upodobania, zjadane ilości i kał.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

One thought on “Pies Rottweiler – usposobienie

  1. Wydawało mi się, że nauczę go aportowania, ale wcale mi to nie wychodziło. Ogólnie bardzo przyjazny zwierzaczek. Bez skrupułów można stwierdzić, że piesek się nie nadaję do towarzystwa. Cieszę się że go mamy, ale chyba muszę zmieniać na inną rasę, bo na dzieci zaczyna naskakiwać. Pozdrowienia dla wszystkich!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *